O zumbě

Zumba

Zumba je inspirována latinsko-americkou hudbou např. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, belly dance, hip hop a flamengo aj.

Lekce zahrnuje tanec a fitness, připojuje latinsko-americkoua mezinárodní hudbu a taneční pohyby vytvářejí dynamický, vzrušující a účinný fitness systém.Tento formát lekce kombinuje rychlé a pomalé pohyby, které formují a posilují tělo, tak aby dosáhlo jedinečné rovnováhy výhod kardio, tak posilovacího tréninku. Zumba obsahuje některé ze základních principů aerobního, intervalového a rezistenčního tréninku, tak aby maximalizovala výdej kalorií, posílilakardiovaskulární systém a dosáhla celkového zpevnění těla. Taneční pohyby, založené na kardio tréninku, jsou složeny z kroků, které se snadno každý naučí a kterése soustředí na rýsování těla a soustředďují se na oblasti jako hýždě, nohy, paže, trup, břišní svaly a nejdůležitější sval v těla – srdce.

Tanečníci i netanečníci okamžitě a bez problémů zvládnou lekci Zumby, protože na to aby se vám dařilo v Zumbě, nemusíte umět tancovat.

Na hodině zumby nejde jen o cvičení, ale o zábavu. Každá cvičitelka by měla do cvičení dát srdce, úsměv a tím předávat skvělou náladu na ostatní, jako by byli na nějaké párty. Na lidech kolem sebe vidím, že v průběhu cvičení zapomínají na své starosti a že se začínají usmívat, na konci hodiny se kření a jsou naprosto spokojení. Tak by měla působit zumba. I když máte pocit, že některé kroky nezvládáte, zasmějte se tomu a uvidíte, že další hodinu to bude lepší a další zase lepší. Nevzdávejte se a nechte se unášet vzrušující  hudbou. Jde o to, aby jste si hodinu užili,  ne aby jste se úplně odrovnaly. Cvičení by nemělo jít za Vaše hranice snesitelnosti, protože každý člověk je jiný, má jinou fyzickou kondici a pokud tepová frekvence přesáhne hranici, tak se spalují jen cukry a ne tuky, do těla se vyplavuje zbytečně kyselina mléčná. A kvůli čemu se chodí cvičit? Kvůli spalování tuků!!

Já vždy při svých hodinách upozorňuji na vytažený, krásně rovný postoj a neustálé vtažené bříško. Pokud nestíháte koordinaci rukou a nohou, vždy jsou důležité nohy. Jak zvládnete kroky poto kdykoliv si můžete přidat paže.

ZUMBA JE ZÁBAVA!

ZUMBA JE JINÁ, ALE SNADNÁ!

ZUMBA JE ÚČINNÁ!

Zumba BASIC je Zumba pro začátečnice. Chtěli by jste se naučit v hodinách základní kroky všech stylů jako je salsa, merengue, cumbia, samba atd.? BASIC hodiny jsou určeny právě pro vás!!!

Zumba GOLD je určena lidem fyzicky méně výkonným , ať už se slabší fyzičkou nebo s vážnějšími tělesnými indispozicemi. Což však neznamená, že se spolu také pěkně nezapotíme. Takéje určena pro úplné začátečníky bez jakýchkoliv předchozích tanečních zkušeností, pro těhotné ženy, maminky po porodu i osoby s nadváhou, seniory nebo pro lidi s určitým tělesným postižením (a to třeba i na vozíčku). Zábavná latinskoamerická hudba stimuluje svým rytmem organizmus a přátelsky Vás nutí k pohybu, aniž byste se cítili nejistě či nepříjemně.

Co s sebou na hodinu zumby:

Tričko, tepláky, tenisky, věci na převlečení ( raději i spodní prádlo ), něco na pití, ručník, můžete i čelenku.